מחשבות על חתונה #1


מחשבות על חתונה #1

חתונה.

מה זו חתונה? למה עושים אותה? מה המהות שלה בכלל?

הנושא הזה העסיק אותי רבות כשהתחתנתי וגם כמובן היום מתוקף עיסוקי בתחום. הרי זה ממש לא חובה בימינו להתחתן ובטח שלא בטקס מסורתי אסלי.

מי בכלל קבע שזה הדבר הנכון בהכרח לעשות? במיוחד כשמסתכלים על הסטיסטיקה של אלה שלא שורדים את המוסד הנפלא הזה.

** סליחה אם אני הולכת להשמע קצת כבדה אבל ברשותכם אני הולכת לחפור קצת בנושא ואולי אפילו בכמה פוסטים, כי בכל זאת זה חשוב. **

071560ae00be5094091a10e458f867e7

כשבאנו להתחתן ברבנות וישבנו מול הרב, כשמולו תיקי הנישואין של הורינו על השולחן, הוא סיפר שהוא אוהב לנחש מאיזה בתים מגיעים הזוגות שלו. האם הם באים מבתים שההורים נשארו יחד או חס ושלום התגרשו. ואז הוא הימר ששנינו יצאנו מבתים שבהם "שד הפירוד" לא דפק בדלת ושהורינו נשואים באושר עד עצם היום הזה. הסתכלנו אחד על השניה במבוכה והשבנו שיש לו 100% טעות בהימור. שנינו ילדים להורים גרושים. אבל דווקא משהו בסיפור הזה עשה לנו ממש טוב על הלב, הרגשנו שהטעות שלו מחמיאה לנו. שכנראה משהו בחיבור בנינו משדר בריאות, שלמות, שלא יצאנו סרוטים מכל הסרטים שעברנו בילדות.

41015b72248fc2283adff3afa7f5e658

ומכאן אני רוצה לחזור לשאלה ששאלתי למעלה. מה המהות של חתונה? הרי היא פועל יוצא של כל כך הרבה מעבר לאירוע נחמד באולמי בונבון, יש לה השלכות לדורות, לשנים. להתחתן, להיות זוג נשוי, זה להיות תא בריא שהוא חלק ממערכת שלמה, זה להיות סמל ודוגמה לחיבור. חיבור בין שני הפכים, שני אינדבידואלים שמוכנים לפנות קצת מקום מעצמם לטובת מישהו אחר. לטובת משהו שהוא קצת יותר גדול משניהם יחד אפילו. וזה תפקיד עם הרבה אחריות שהיא לא רק אחד כלפי השני.

האדוות שנוצרות מתוך החיבור שבין בני הזוג, וההשפעה החברתית של חתונה וזוגיות על אחרים הם הרבה מעבר למה שאנחנו תופסים. (וזה עוד לפני שהתחלנו לדון בתפקידם של העדים והאורחים בחתונה). עיניים רבות נישאות אליכם גם בחופה וגם בכל יום שמגיע אחריה. החיבור שנוצר בין שניכם יכול לשנות ולהשפיע על אחרים ברמות שאינכם מסוגלים לתאר. וזה משהו שאף אחד לא לימד אותנו לעשות, להפך, הדוגמאות סביבנו רחוקות מלהיות אידאליות.

בדיוק בגלל זה חשוב שנדבר על הדברים ונילמד יחד איך עושים את זה, כי אף אחד עוד לא כתב את המתכון המושלם.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /srv/users/serverpilot/apps/shairafaeli/public/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 399

3תגובות

הוסף את שלך
  1. 2
    רביד עטיה

    בחיי שכשהתחתנתי לא חשבתי על כל זה, אבל היום, אחרי 12 שנים של נישואין, אני רואה כמה זה נכון. בייחוד כלפי הילדים. היכולת לוותר, להתחבר, להתאחד עם מישהו אחר באמת, ככה שאכפת לך ממנו כמו מעצמך, שאתה פשוט רוצה שיהיה לו טוב, היא לא פשוטה ולא קלה ליישום. וכל יום שמצליחים הוא ניצחון. והוא הנמחצה לדור הבא, שיידע גם הוא להתחבר ולהרחיב את מעגלי האהבה עוד ועוד, עד שנתחבר עם כולם. במהרה בימינו אמן….

  2. 3
    מירב פז

    מחשבות אופטימיות ומקסימות אודות חתונה, נשואה 9 שנים, המאמצים האמיתיים מתחילים אחרי הירח דבש, וכשזוגיות היא טובה, זה הדבר הכי טוב בעולם…ומי שיודע להתפשר ולעשות וויתורים גם יצליח לא רק בזוגיות, אלא גם בחיים המקצועיים והאישיים שלו…לדעתי הולך יחד.

+ להשאיר תגובה